Neden Gayrimenkul Danışmanı Desteği Almalısınız!

Gayrimenkul danışmanı neler kazandırır?

Pahalı bir yatırım aracı olan gayrimenkulde mahalli emlakçılık döneminin sonuna doğru gelinirken, profesyonel gayrimenkul danışmanları alım-satım ve kiralamada gerek donanımları gerekse verdikleri destekle fark yaratıyor.

1- Zaman kazandırır. Hız kazandırır. Sizce emlak işlerinizi kim daha hızlı, daha seri yapar? İşin tam profesyoneli mi yoksa diğer işlerinin yanında bu işi de yapmak zorunda bırakılmış bir başka profesyonel mi? Yani biz mi siz mi? Cesur olun, gerçekçi olun. Unutmayın, profesyoneller işi ve zamanı yönetir ve iş gayrimenkule geldiğinde işin profesyonelini çağırır.
2- İyi bir asistan kazandırır. Destek kazandırır. Gayrimenkul Profesyoneli müşterisine sıkışık anlarınızda destek verir, sizi anlayan bir yardımcı ve birlikte çalışacağınız bir iş ortağı olur.
3- Tasarruf eder, para kazandırır. Gayrimenkul işini bir profesyonele bırakan diğer profesyonel, çekirdek işine konsantre olur ve gayrimenkule ayıracağı zamanı işine harcayarak, gayrimenkul profesyoneline vereceği paradan daha fazlasını kazanır, şirketine para kazandır.
4- Tecrübe kazandırır. Bilgi kazandırır. Profesyonel bir Gayrimenkul uzmanı müşterisine teknik birikiminden, piyasa tecrübesine birçok katma değerli servisi de beraber sunar. Ücretsiz piyasa raporlarını hazırlayarak müşterilerine sunar. Onların bilinçlenme süreçlerine katkıda bulunur. Unutmayın, gayrimenkul profesyoneli sadece mülkü göstermez, esasında tecrübesini gösterir.
5- Tercih etme hakkı kazandırır. Listelerini her zaman alternatifli ve tüm seçenekleri de kapsayacak genişlikte ve rakiplerinin portföyünü de içeren kapsamda hazırlar. Piyasayı A’dan Z’ye görmenizi sağlar. Raporladığı emlaklar ile ilgili eksiksiz bilgi temin eder. Size bilinçli tercih hakkı verir.
6- Pazarlık gücü kazandırır. Unutmayın ki piyasada iyi bilinen bir Aracı Kurum ile çalışırsanız işleminiz piyasa dengeleri içinde gerçekleşir. Piyasa koşullarını iyi bilen bir Gayrimenkul Profesyoneli pazarlık ve fiyatlandırma konularında riskinizi azaltır.
7- Yasallık kazandırır. Bilimsellik kazandırır. Örneğin Bu arazinin iimarı şu şekilde ve şartlarda var? Mevzuattaki bu maddenin sonuçları ne olabilir? Gayrimenkul Profesyoneli mülkün ve işlemin tüm riskli noktalarını yakalayarak ileride doğacak olası problemleri en alt düzeye indirir. Yasal prosedürlerin takibini yaparak sizin hata yapmanızı ve zaman kaybetmenizi önler.
8- Komşu kazandırır. Çevre kazandırır. Gayrimenkul Profesyoneli o işlemi kendi için yapıyormuş gibi davranır. Size doğru emlak, doğru komşular, doğru çevre kazandırır. Olumsuz veya olumlu potansiyel gelişmeleri size önceden haber verir.
9- Müşteri kazandırır. İş kazandırır. Eğer her şeyi kendimiz yapsa idik, hiçbir şeye ücret ödemeden, iş bölümü ilkelerine uymadan yaşasaydık, o zaman kendi ürünlerimizi veya hizmetlerimizi satacak kimse de bulamazdık. Unutmayın ki profesyonel hizmet bedelini tam ödediğiniz bir gayrimenkul danışmanı sonsuza kadar sizin bir tanıtım elçiniz olarak çalışacak ve işlerinizin gelişmesine katkıda bulunacaktır.
10- Şeffaflık kazandırır. Gayrimenkul Profesyonel i yaptığı işlemleri veriye dönüştürür. Onları Analiz eder, bağımsız piyasa verisi ve raporu haline getirir. Piyasaya şeffaflık kazandırır. Gayrimenkul kararlarınızda üst yönetimin istediği veriyi size temin eder. Karar alma sürecinizi destekler.
11- İyi bir arşiv kazandırır. Süreklilik kazandırır. (Eğer siz istemezseniz) Gayrimenkul Profesyonelinin arşivi hiç kaybolmaz. Seneler sonra bile aradığınız bir tapuyu, kontratı belgeyi ondan temin edebilirsiniz. Bu da işlerinize süreklilik ve ticari hafıza kazandırır.
12- Ülkemize daha iyi emlakçılar kazandırır. Dünyada en çok tercih edilen mesleklerden olan emlakçılık ülkemizde halen düşük profilli bir meslektir. Oysa iyi emlakçı piyasaya şeffaflık getirir. İş hacmi getirir. Bilgi getirir. Bu da size daha kaliteli hizmet olarak geri döner. Verimlilik olarak geri döner. O halde bir Gayrimenkul Profesyoneli ile çalışarak sektörün gelişmesine, eğitilmesine kaynak ve yeni mezunlara iş imkanı sağlayabilirsiniz…

Peki, tüm bu mükemmel kazançlara ulaşmak için yapmanız gereken nedir?

Bir Gayrimenkul Profesyoneli ile bir Aracılık sözleşmesi imzalamak ve işi bitirdiğinde Gayrimenkul Profesyonelinin hizmet bedelini tam ödemek.

Compare listings

Karşılaştırmak